lcs_eu_europe_championship_series_2
Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

H2k coraz bliżej Worldsów!

Już niedługo ma rozstrzygnąć się Summer Split 2016. W meczu o trzecie miejsce spotkały się H2k oraz UOL. Która z drużyn zwycięży i przybliży się do Mistrzostw Świata? Zapraszamy do lektury.

H2k vs Unicorns Of Love

Pierwsza gra dla H2k. Zespół Jankosa już od początku zdominował rozgrywkę. Zabezpieczyli Pierwszą Krew (na topie) oraz wieżę na dolnej alei. Można było również zauważyć, że na midzie to Ryu ma więcej do powiedzenia (ciągle wygrywał wymiany), jednak mimo dużej przewagi, H2k przegrało walkę drużynową, co doprowadziło do wyrównania się złota. W 30. minucie zepół Vandera wygrał bitwę na Baronie, co pozwoliło im na zdobycie cennego buffa i bezpieczne wycofanie się. Kilka chwil później zwyciężyli w kolejnej walce, po czym weszli do bazy wroga i po ostatnim teamfighcie zniszczyli Nexus przeciwnika.

H2k 1 - 0 uol-unicorns-of-love-logo UOL MVP: Ryu (H2k) Statystyki
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

Mocna odpowiedź jednorożców. Tym razem to UOL zabezpieczyło Pierwszą Krew, jednak kolejne walki wygrywało H2k. Jednorożce odpowiedziały w 25. minucie, kiedy to zwyciężyły bitwę drużynową, po czym zabezpieczyły Barona zdobywając przy tym dużą przewagę w złocie. Kilka chwil później UOL złapało Ryu na dolnej alei, a Vander z Forgivenem zdawali się oddać na ich rzecz (Tahm Kench wszedł z ulti na imprezę), jednak udało im się uciec tracąc przy tym wieżę inhibitora. Gra rozstrzygnęła się w 39. minucie po świetnie rozegranej przez Jednorożce walce drużynowej, pchnęli oni środkową aleję aż do Nexusa.

UOL uol-unicorns-of-love-logo 1 - 1 H2k MVP: Move (UOL) Statystyki
Skrót

H2k coraż bliżej Mistrzostw Świata. Pierwszą krew zabezpieczył zespół Jankosa na dolnej alei, jednak Jednorożce szybko odpowiedziały zabijając Vandera. H2k bardzo dobrze rozegrało walkę na midzie, kiedy to zabijając aż trzech wrogów nie stracili ani jednego (była to bitwa 3v3 pod wieżami wroga). Od tego momentu zespół Vandera już nie stracił przewagi. Kolejne walki drużynowe kończyły się na korzyść H2k, a w 25. minucie udało się im zabezpieczyć Barona. Przewaga w złocie ciągle rosła. Rozgrywka zakończyła się jeszcze przed 30. minutą. H2-1.

H2k 2 - 1 UOL MVP: Ryu (H2k) Statystyki
Skrót

Jednorożce odesłane do Gauntleta. Kolejny raz mogliśmy zobaczyć Pierwszą Krew na dolnej alei, którą zabezpieczyło UOL, jednak kolejne dwa zabójstwa zabezpieczyło tam H2k. W 25. minucie wygrało również (następną) bitwę na bocie, po czym zabezpieczyło inhibitor. Jednorożce nie miały w tym momencie już nic do powiedzenia, co potwierdziła ostatnia walka, po której H2k jest już tylko jeden krok od Mistrzostw Świata.

UOL 1 - 3 H2k MVP: Jankos (H2k) Statystyki
Skrót

H2k wygrywa w walce o trzecie miejsce, a to wciąż daje im szansę na Mistrzostwa Świata za punkty. Teraz zostaje im liczyć na zwycięstwo G2 w finale. Jednorożce wciąż mogą zagrać na Worldsach, jednak będą musiały zagrać w Gauntlecie.